Kodėl rekomenduojame rinktis

Allergomedica programą

 

ALLERGOMEDICA PROGRAMA – KAS TAI?

Allergomedica – tai išsami alergijos diagnostikos programa, kurios metu ištiriame 38 Lietuvoje dažniausiai aptinkamus alergenus iki molekulinio lygmens, kuriuos sudaro iki 147 komponentų (alergenų molekulių), o gautus laboratorijos rezultatus įvertina gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas, todėl vos kartą pridavus kraujo po 7 dienų gaunate ne tik išsamų laboratorijos atsakymą, bet ir specialisto įžvalgas bei rekomendacijas.

Alergologė ir klinikinė imunologė
Neringa Stribienė

Allergomedica programa – unikali tuo, kad jos metu ištiriamas įsijautrinimas 38 Lietuvoje dažniausiai aptinkamiems alergenams iki komponentų (molekulių), todėl tiek pacientui, tiek gydytojui tampa aišku, kaip ir ką tikslinga gydyti, ko saugotis, ką valgyti galima, o ko privaloma griežtai vengti bei įvertinti ligos prognozę. Pavyzdžiui, jei nustatoma alergija kiaušinio baltymui, papildomai ištyrus įsijautrinimą kiaušinio baltymo komponentams, galima išsiaiškinti ar pacientas turėtų vengti tiek žalio, tiek termiškai apdoroto kiaušinio, ar galėtų vartoti termiškai apdorotą kiaušinį ir produktus su juo. Be to, alergenų komponentų nustatymas padeda įvertinti alergijos maistui išaugimo galimybę bei nustatyti, ar alergenas kelia pavojų paciento gyvybei.“

Šia programa nustatomi:

 • Tikrieji alergijos sukėlėjai;
 • Gyvybei pavojingi alergenai;
 • Alergijos gydymo galimybės ir prognozės.


Kaip tai veikia:

Programos kaina – 109,00€

KAS SUDARO ALLERGOMEDICA PROGRAMĄ?

Allergomedica naudoja pasaulyje pripažintą 1-os klasės alergijos diagnostikoje sprendimą, kuris apjungia tiek kiekybinį, tiek kokybinį alergijos nustatymo metodą, leidžiantį atlikti detalią bei visapusišką paciento analizę.

Allergomedica programą sudaro:

 1.  Ištyrimas 36-iems Lietuvoje dažniausiai aptinkamiems alergenams (pelynas (kartusis kietis), rapsas, dilgėlė, beržas, pelėsiniai grybai (sausgrybis, galvenis, juodgrybis, pelėjūnas), lateksas, tarakonai, motiejukas, vištiena, kazeinas, miežiai, rugiai, obuolys, mielės, kviečiai, apelsinas, menkė, jautiena, kiauliena, pomidoras, krevetės, pienas, lazdyno riešutai, sojos pupelės, žemės riešutai, žirniai, kiaušinis, vištos plunksnos, šuo, arklys, katė, 2 rūšys namų dulkių erkių). Jeigu pacientui buvo įgėlusi bitė ar vapsva ir įgėlimo vieta ištino – papildomas ištyrimas vapsvoms ir bičių alergenams.
 2. Paciento serumo ištyrimas auksiniu standartu pripažintu metodu su teigiamais 1-ojo žingsnio alergenais, kad patvirtinti alergiją bei kiekybiškai pamatuoti organizmo įsijautrinimą.
 3. Paciento jautrumo rastiems alergenams ištyrimas auksiniu standartu pripažintu metodu molekuliniame lygmenyje, kurio pagalba gydytojas gali sudaryti tinkamą planą alergijai kontroliuoti bei gydyti.
 4. Gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo paciento anketos ir gautų tyrimų rezultatų įvertinimas.
 5. Gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo įžvalgų ir rekomendacijų pateikimas.

KOKIO TIPO ALERGIJĄ NUSTATO ALLERGOMEDICA PROGRAMA?

Allergomedica programa nustatoma I-ojo tipo (padidėjusio jautrumo) alergija, kuri sudaro 50% visų alergijų. Šio tipo metu susidaro specifiniai imunoglobulino E (IgE) antikūnai prieš alergeną. Tai organizmo atsakas į alergenus, pasireiškiantis minėtų specifinių antikūnų pagausėjimu kraujyje.

Likusius 50% sudaro uždelstos padidėjusio jautrumo alerginės reakcijos ir nealerginiai mechanizmai.

Jeigu atlikus Allergomedica programą I-ojo tipo alergija nenustatoma, rekomenduojame apsilankyti pas gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą, kad galėtų jus apžiūrėti, įvertinti būklę ir paskirti kitus reikalingus tyrimus bei gydymą.

KOKIEMS SIMPTOMAMS ESANT REKOMENDUOJAMA ATLIKTI ALLERGOMEDICA PROGRAMĄ?

Rekomenduojama atlikti kai:

 1. Pasireiškia dažnos peršalimo ligos;
 2. Užsitęsusi ar sezoninė sloga;
 3. Nosies užburkimas;
 4. Čiaudulys;
 5. Akių niežėjimas, paraudimas, ašarojimas;
 6. Kosulio, dusulio priepuoliai;
 7. Švokštimas;
 8. Burnos gleivinės niežėjimas, patinimas valgant tam tikrą maistą;
 9. Odos bėrimai;
 10. Buvusios anafilaksinės reakcijos;
 11. Kai įtariama alergija maistui, žiedadulkėms, namų dulkių erkėms, gyvūnams.

KUO SKIRIASI ALLERGOMEDICA PROGRAMA NUO KITŲ ALERGIJOS TYRIMŲ?

Įprastų alergijos tyrimų iš kraujo metu jūsų kraujo serumas ištiriamas pasirinktam skaičiui alergenų (20, 36, 60 ir t.t.). Tokio tyrimo rezultatai yra tik pirmas žingsnis alergijos ištyrimo link. Šis žingsnis yra tik pirmasis žingsnis Allergomedica programoje, nes jis neatsako į pagrindinius jums rūpimus klausimus:

 1. Kam iš tikro esu alergiškas (-a)?
  Alergenai yra sudaryti iš komponentų (alergenų molekulių), kurie savo sandara yra tarpusavyje panašūs, todėl kryžmiškai reaguoja. Tai reiškia, kad pirmajame žingsnyje nustačius pvz. alergiją beržui ir obuoliui, įsijautrinimas obuoliui gali būti susijęs su įsijautrinimu beržo žiedadulkėms, todėl būtina atlikti molekulinius tyrimus (Allergomedica programos 2 ir 3 žingsniai), kad išsiaiškinti, kuris alergenas yra tikrasis alergenas.
  .
 2. Ar rastas įsijautrinimas yra pavojingas mano gyvybei?
  Kai kurie alergenai išprovokuoja anafilaksinį šoką, kuris, nesuteikus tinkamos pagalbos, gali baigtis mirtimi. Tik atlikus molekulinį tyrimą ir kiekybiškai pamatavus antikūnus jūsų kraujyje (Allergomedica programos 2 ir 3 žingsniai), galima sužinoti, ar įsijautrinimas rastiems alergenams jums pavojingas ir kiek pavojingas.
  .
 3. Kokios yra alergijos gydymo galimybės ir prognozės?
  Net jeigu gautus įprasto alergijos tyrimo rezultatus komentuoja gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas, vis dar nėra iki galo aiškūs 1-as ir 2-as klausimai. Praeitų metų statistiniai duomenys rodo, jog 60% visų gydymų imunoterapija yra neveiksmingi, nes gydymas skiriamas neatlikus molekulinių tyrimų. Allergomedica programos metu rastas įsijautrinimas ištiriamas iki molekulinio (giliausio) lygmens ir kartu su paciento anketa įvertinamas gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo, todėl vos kartą pridavus kraujo mėginį jau po 7 dienų gaunate ne tik išsamų laboratorijos atsakymą, bet ir specialisto įžvalgas bei rekomendacijas.

AR PAKANKA IŠTIRTI 36 ALERGENUS?

Allergomedica programos metu ištiriame 36 Lietuvoje dažniausiai aptinkamus alergenus bei papildomus 2 alergenus, priklausomai nuo paciento nurodytų simptomų. Ši alergenų panelė buvo sudaryta kartu su Lietuvos alergologais ir klinikiniais imunologais bei pasitelkiant Pasaulio alergologų organizacijos (WAO) duomenis. Rytų Europoje ir Skandinavijoje vyrauja 12 pagrindinių alergenų:

 • 7 įkvepiami: beržas, motiejukas, pelynas (kartusis kietis), pelėsis, šuo, katė, namų dulkių erkės.
 • 5 maisto: pienas, kiaušinis, žuvis, soja, riešutai.

Allergomedica alergenų panelė sudaryta ne tik iš šių 12 pagrindinių alergenų, bet ir tų, kuriuos Lietuvos alergologai ir klinikiniai imunologai rekomenduoja kaip svarbius tikslingam alergijos ištyrimui dėl kryžminių reakcijų nustatymo.

KOKIO AMŽIAUS VAIKAMS REKOMENDUOJAMA ATLIKTI ALLERGOMEDICA PROGRAMĄ?

Gydytojai alergologai ir klinikiniai imunologai rekomenduoja atlikti Allergomedica programą vaikams nuo 2-3 metų, kadangi jaunesnių vaikučių virškinimo sistema dar nėra pilnai susiformavusi, kad šis tyrimas duotų reikšmingų rezultatų.

KIEK KRAUJO REIKIA ALLERGOMEDICA PROGRAMAI?

Allergomedica programai kraujas imamas vieną kartą, t.y. iškart imami 2 x 5ml tūrio mėgintuvėliai. Kraujas imamas iš venos.